2003

1. Red Bull Air Race

První Red Bull Air Race na Airpower 03.

Tato událost je založena na kombinování elementů letecké akrobacie s výzvami, které s sebou nese závod. Je to o hbitosti, přesnosti a pevných nervech při letu maximální rychlostí. Výsledkem je zcela nová letecko-akrobatická disciplína.

Hangár 7 Letiště Salcburk

Hangár 7 na Letišti Salcburk je ojedinělé architektonické dílo. Původně byl zamýšlen jako místo, které bude poskytovat přístřeší neustále se rozrůstající sbírce historických letadel skupiny Flying Bulls a v současné době se stalo synonymem pro avantgardní architekturu, moderní umění a vysokou gastronomii. Konstrukce ve tvaru křídla - dechberoucí kombinace skla a oceli - perfektně zapadá do okolní krajiny. Od svého otevření se Hangár 7 vyvinul v mezinárodní místo ruchu pro nadšence do historického letectví. Je také úspěšným výstavním centrem, každé tři měsíce představuje HangART-7 současné umění jiné země. Každá akce je unikátní stejně tak, jako gurmánská restaurace Ikarus, která zaujme svou klientelu nejvyšším mistrovstvím v mezinárodním kulinářství.

Red Bull X-Alps

"Je to mnohem víc než alpine crossing: je to dobrodružství, expedice a soutěž." Hannes Arch

První závod Red Bull X-Alps, který se konal v roce 2003, otevřel zcela nový rozměr dobrodružného závodění. Sedmnáct sportovců vzdorovalo 1931 km dlouhé cestě vedoucí od ledovce Dachstein, ale jen třem z nich se podařilo dojít až do cíle v Monaku přes tři body obratu na německé Zugspitze, francouzském Mont Blancu a Mont Grosu.

Zobrazit všechny roky