Plechovky Red Bull

malá váha a 100% recyklovatelnost

Společnost Red Bull přijala uvážené rozhodnutí, že bude používat hliníkové plechovky. Dnes váží plechovky Red Bull významně méně než před několika lety, což přináší úspory suroviny. Pokud se sbírají, je možné je stále znovu plně recyklovat bez jakékoli ztráty jakosti.

  • 100% recyklovatelné

Plechovka - "zásobárna energie"

Všechny plechovky jsou 100% recyklovatelné: jakmile se shromáždí a dorazí do recyklačních zařízení, neztratí se z nich ani ten nejmenší kousek hliníku. Mohou se roztavit a nekonečněkrát znovu použít bez jakékoliv ztráty kvality. Při použití recyklovaného hliníku se dosahuje 95% úspory energie oproti použití nového hliníku.

Plechovky Red Bull dnes váží výrazně méně než před několika lety. Neustálé snižování hmotnosti plechovky má i další pozitivní efekt: čím méně hliníku se spotřebuje na výrobu plechovek, tím menší je jejich uhlíková stopa.

Na každé plechovce záleží

Plechovka je nejvíce recyklovaný druh nápojového obalu na světě. To je samozřejmě možné, pouze pokud jsou plechovky shromažďovány a (znovu) zavedeny do recyklačního cyklu. Pokud je plechovka nedbale pohozena v přírodě, přirozeně nemůže naplnit svůj recyklační potenciál. Naneštěstí je odhazování odpadků v některých oblastech stále problémem. Tím, že se ujistíte, že právě vaše plechovka skončila v odpadu nebo v recyklačním kontejneru pomůžete udržet přírodu nedotčenou, zvýšíte míru recyklace a pomáháte snižovat energetickou spotřebu, stejně jako zátěž na přírodní zdroje. Pokud má vaše země vlastní systém recyklace hliníku, prosíme, zlikvidujte svou plechovku správným způsobem. 

Red Bull UK podporuje například 'Na každé plechovce záleží' ,který si klade za cíl umožnit více lidem recyklovat své plechovky a podporovat je v tom.  Tím, že se přidáte k 'Na každé plechovce záleží' dáváte Red Bullu možnost přímo podporovat  recyklování plechovek mezi našimi zákazníky a širší veřejností.

Zpět k životnímu cyklu plechovky

Prozkoumejte svět za plechovkou