Výroba "pod jednou střechou"

Šetří zdroje díky krátkým vzdálenostem

Kromě toho, že 80 % naší energie pochází z obnovitelných zdrojů, jsme v našem výrobním závodě zavedli to, čemu se říká výroba "pod jednou střechou". To znamená, že naše plechovky jsou vyráběny i plněny na jednom místě - což nám pomáhá ušetřit mnoho kilometrů dopravy. Protože nemusíme převážet prázdné plechovky do plnícího závodu, je dopad na životní prostředí značně redukován!

Výroba pod jednou střechou ušetří více než 14 845 tun CO2 emisí každý rok.

Jak se výroba "pod jednou střechou promítá do konkrétních čísel?

Přibližně 5,2 miliardy plechovek ročně již nepotřebují žádný další transport než jsou připraveny opustit závod směrem ke svým místům určení. Tím se ušetří emise rovnající se více než 26 300 jízd nákladních automobilů (každá o 614 km) nebo více než 16,2 miliónů kilometrů ročně. 

Výroba pod jednou střechou ušetří více než 9 687 tun CO2 emisí každý rok.

Výrobní základna Red bullu ve střední Evropě má mnoho výhod:

Red Bull garantuje stejnou prvotřídní kvalitu svých produktů po celém světě díky našemu vysoce vyspělému výrobnímu procesu a užití vysoce kvalitních přísad, jako je například místně těžená alpská voda. 

Nové účinnost zvyšující technologie, které na oplátku pomáhají zachovat přírodní zdroje, mohou být okamžitě implementovány. 

Energie používaná k výrobě je místní; asi 80 % pochází z obnovitelných energetických zdrojů - a Red Bull pracuje na zvýšení tohoto čísla, jak jen je to možné. 

Zpět k životnímu cyklu plechovky

Prozkoumejte svět za plechovkou