2017

Red Bull Dolomintenmann – 30. narozeniny nejstaršího závodu Red Bullu

V roce 2017 oslavil své 30. narozeniny historicky první závod spojený se značkou "Red Bull" - skutečná klasika mezi sportovními a marketingovými akcemi Red Bullu. V soutěži přezdívané jako nejobtížnější týmový závod na světě už tři dekády soutěží světově nejlepší horští běžci, paraglidisté, horští cyklisté a kajakáři a hledají mezi sebou ten nejlepší tým. Můžeme si být jisti, že tito sportovci se budou nadále překonávat a i v budoucnu hledat ty nejlepší z nejlepších!

Světově nejnáročnější štafetový závod

Red Bull Mind Gamers World Final

Po představení celosvětové platformy na logické řešení problémů „Red Bull Mind Gamers“ v roce 2016 nestálo v cestě prvnímu stejnojmennému světovému šampionátu v Budapešti v březnu 2017 už opravdu nic. Týmy ze 24 zemí se účastnily výzvy najít ty nejlepší řešitele problémů na světě a světoví šampióni byli v únikových hrách korunováni vůbec poprvé!

Přijmi výzvu a účastni se Red Bull Mind Gamers

Závodnice Red Bullu Daniela Ryf dosáhla na světovém šampionátu Ironman v havajské Koně třetího vítězství v řadě!

Daniela Ryf se zapisuje do dějin soutěže Ironman jako vítězka třech po sobě jdoucích vítězství na světovém šampionátu. Po dokončení v čase 8:50:47 se na šampionátu Ironman v Kailua-Kona stala po Chrissie Wellington, které se to povedlo v roce 2009, první ženou s třemi vítězstvími za sebou. Zároveň se tak stala pouze čtvrtou ženou, která dosáhla takového výsledku. Kromě toho se žádné ženě před ní nepovedlo dosáhnout tohoto trojnásobného úspěchu v takovémto věku (30). Její výhra v Havaji přidává k její dlouholeté kariéře ze světových soutěží již celkově osmé vítězství.

Marcel Hirscher slaví neuvěřitelný úspěch, již pošesté v řadě se stal vítězem Světového poháru!

Marcel Hirscher se dokázal pošesté za sebou stát celkovým vítězem Světového poháru ve sjezdovém lyžování (FIS). Tato 27letá rakouská superhvězda získala nejnovější titul v slovinské Kranjské Goře celé dva týdny před koncem sezóny.

To tu ještě nebylo: Francouzští wingsuiteři Vince Reffet a Fred Fugen za letu naskočili do letadla!

The Soul Flyers (Vincent Reffet a Frederic Fugen) se zapisují do historie a po společném seskoku z vrcholu hory Jungfrau za letu naskakují do letícího letadla Pilatus.

Podívej se na to tady!

Atletovi Red Bullu Danielu Bodinovi se podařilo světově první dvojité salto vzad na sněžném skútru!

Daniel Bodin se zapisuje jako první člověk v historii, kterému se podařilo dvojité salto vzad na sněžném skútru. Dvojité salto vzad byl Danielův sen už velice dlouho. Měsíce příprav a spousta tvrdé práce se nakonec vyplatily.

Podívej se na to tady!

Kelly Sildaru – historicky nejmladší závodnice, co kdy na X Games vyhrála dvojité zlato!

Uplynul teprve rok od chvíle, kdy se Kelly Sildaru stala nejmladší závodnicí, která kdy vyhrála zlatou medaili na X Games. Svůj titul v roce 2017 nejenže obhájila, ale rovněž se stala nejmladší závodnicí, co kdy získala dvě zlaté medaile ze zimních X Games.

Dokázali to! Mladí býci jsou evropskými šampiony!

Klub FC Salzburg, kategorie do 19 let, pokračuje v sérií úžasných evropských vítězství porážkou klubu Benfica 2:1 (H/T:0-1) ve finální části trofeje UEFA Youth League – a naprosto zaslouženě! Mladí býci dosáhli pro rakouský fotbal historického milníku. Ohromení je na místě, v nedávných měsících totiž zapůsobili opakovanými senzacemi v podobě deklasování několika z největších klubů v Evropě a výhrou UEFA Youth League.

Red Bull a Capcom oslavují 30 let hry Street Fighter

Hadoken je nyní k dispozici na plechovce! Sedm nejikoničtějších postav ze hry Street Fighter se dostalo na naše plechovky na osmi různých trzích. Plechovky představují super cool sběratelské předměty pro komunitu bojových her.

Red Bull Kumite: Japonská legenda „Nemo“ předvedla svůj neskutečný potenciál.

Turnaj Red Bull Kumite se etabloval jako jeden z nejslavnějších a nejnáročnějších turnajů v bojovkách. Překonal všechny rekordy a japonskému profesionálnímu hráči Nemo posloužil jako platforma k předvedení talentu.

Dokážeš odolat žáru souboje?

Marc Marquez zahájil rok 2017 úžasně – stal se prvním člověkem, který vyjel po slavné rakouské sjezdovce na hoře Hahnenkamm na motorce MotoGP.

Marc Marquez, který se koncem sezóny 2017 stal celkem šestinásobným šampiónem MotoGP, zahájil svůj rok v Rakousku. O rok dříve se tam hvězdě formule F1 Maxu Verstappenovi povedl krásný kaskadérský kousek a Marc rozhodně nezůstal pozadu – stal se prvním člověkem, co po slavné sjezdovce na hoře Hahnenkamm vyjel na motorce MotoGP.

Marc Marquez bere na své závodní motorce útokem sněžný vrchol slavné hory Hahnenkamm – těsně nad celosvětově nejobtížnější sjezdovkou Streif.

Tým Red Bull KTM Factory se přesouvá na MotoGP

Po letech dominance na motokrosových i juniorských moto okruzích se tým Red Bull KTM vrhá na MotoGP, vrchol v motocyklovém závodění. Pro nejúspěšnější motocyklový závodní tým Rakouska se jedná o další logický krok. Dokument „Ready to Race - KTM goes MotoGP“ vykresluje putování za přední třídou motocyklového závodění. Ve spolupráci s Red Bull TV, která tým doprovázela několik měsíců, vznikl dosud nevídaný pohled na zákulisní scény MotoGP. V dokumentu zhlédnete scény od prvních pokusů na testovací lavičce, až k zápisu do prvního ostrého závodu.

Sledujte dokument „Ready to Race - KTM goes MotoGP“ na Red Bull TV

Sebastién Ogier získává na Wales Rally GB svůj pátá světový titul

Třetí místo na závodě Dayinsure Wales Rally GB zajišťuje Sébastienu Ogierovi páté vítězství v řadě v soutěži FIA World Rally Championship. Tento 33letý Francouz se tak dostává na druhé místo historických hodnocení, ihned za devítinásobného šampióna Sébastiena Loeba.

Tým Red Bull Desert Wings vítězí ve třech ze čtyř kategorií Rallye Dakar

Sam Sunderland se zapsal do historie v kategorii motocyklů a stal se prvním britským závodníkem, který kdy vyhrál Rallye Dakar. Stephane Peterhansel získal neuvěřitelné 13. vítězství v Rallye Dakar, sedmé v závodu na čtyřkolkách. Stalo se tak po dlouhé závodní bitvě se spoluzávodníkem z týmu Team Peugeot Total Sébastienem Loebem. Eduard Nikolaev stylově vrátil titul kamionů zpět značce KAMAZ díky etapovému vítězství, které Rusovi výhru již napevno zpečetilo. Závodník Red Bullu Ignacio Casale z Chile dokončil kategorii čtyřkolek jako druhý.

Sleduj Dakar

Red Bull Amaphiko Academy na třech kontinentech

Red Bull Amaphiko Academy je startovní platforma sociálních podnikatelů – lidí, kteří využívají svého talentu, kreativity a energie k řešení problémů ve své komunitě. Amaphiko Academy se v roce 2017 podívala z Jihoafrické republiky do Brazílie a poprvé do amerického Baltimoru.

Sleduj cestu na www.redbullamaphiko.com

Podnikatel z platformy Red Bull Amaphiko dosahuje nových výšin

Wandisile dostal bláznivý nápad přenést problematiku kriminality gangů do muzea. Podnikatel vyrůstal na předměstí v Jihoafrické republice a denně se potýkal s násilím způsobeným gangy. V roce 2015 se zúčastnil akademie Red Bull Amaphiko Academy ve čtvrti Langa v Kapském městě. Zde načerpal inspiraci a získal možnosti proměnit svůj nápad v realitu. Spojili jsme ho s úžasným týmem plným kreativních lidí a zanedlouho se zrodilo muzeum 18 Gangster Museum. K dnešnímu dni muzeum navštívilo více než 3500 ohrožených mladistvých, což jim snad pomůže si své životní křižovatky řádně promyslet. Wandisile vypracoval obchodní model, díky kterému muzeum nadále funguje. Každý platící návštěvník zároveň zajistí návštěvu jednomu dítěti, které pak tuto instituci může navštívit také. „V průběhu 18 měsíců na platformě Amaphiko jsem coby podnikatel zaznamenal výrazný osobní rozvoj.“

Více o muzeu 18 Gangster Museum zjistíš zde

Just Like You od Virginie Tomarchio a b-boye Lil G

Sleduj, co se stane, když se střetne b-boying s klasickými tanci. Mezinárodně věhlasný b-boy Lil G bok po boku s tanečnicí klasických tanců Virginií Tomarchio. Toto neobvyklé setkání se událo na stanici Stazione Leopolda v italské Florencii. Choreografii vytvořil Chrisian „Kris“ Buzzi.

Sleduj, co se stane, když se střetne b-boying s klasickými tanci.

Francouzské turné týmu Red Bull BC One All Stars a tajná bitva

10 b-boyů, 9 měst, 6000 km: Red Bull BC One All Stars, tým s několika nejlepšími tanečníky ze všech koutů světa, skutečně reprezentuje b-boying ve všech svých podobách a jako takový se dostává do Francie. Na turné ve Francii byl tým Red Bull BC One All Stars vyzván místním b-boy týmem z Lyonu a kluci výzvu samozřejmě museli přijmout. Celý tým se připravil k tanci a nová generace b-boyů z Lyonu je všechny překvapila.

Sleduj nejlepší týmy, jak se v b-boyingu vrací ke kořenům

Světové finále Red Bull BC One v Amsterdamu

Šestnáct nejlepších breakerů světa z devíti různých zemí. Sešli se v amsterodamské hale Westergasfabriek ku příležitosti 14. světového finále Red Bull BC One. Porota sestávající se z veteránů b-boyingu Crazy Legse, Hong 10 a Nieka. Intact a AT posuzovali letošní finalisty, což zahrnuje vůbec poprvé jednu b-girl. Menno z Holandska reprezentuje tým Red Bull BC One All Stars a vítězí, a tím pádem znovu obhájil titul, který získal v roce 2014.

14. ročník světového finále Red Bull BC One se konal v 4. listopadu 2017 v Amsterdamu. Podívej se na celou akci na Red Bull TV.

Světové turné 3Style 2017

Národní finále světového turné Red Bull 3Style se konalo od září do listopadu na různých místech v Evropě, Asii, Pacifiku a Americe. Národní finále se konaly ve více než 20 zemích, kde naše porota vybrala z květnových videopříspěvků šestici DJů. Osmý ročník Red Bull 3Style bude coby celosvětová soutěž doposud ten největší. Světové turné Red Bull 3Style dalo dohromady DJe z celého světa, kteří se v polském Krakově utkali o titul světového šampióna. Tento ročník zaznamenal v živých vysíláních národního finále 2,5 milionu zhlédnutí (257% nárůst oproti roku 2016) a 70 tisíc interakcí (lajky, komentáře a sdílení).

Světové turné Red Bull 3Style 2017

Zlatý hřeb festivalu Red Bull Music Festival – Ryoji Ikeda – A [for 100 cars]

Slavný umělec Ryoji Ikeda představil ve spolupráci se 100 řidiči zcela novou skladbu, kterou stvořil největší syntetizérový orchestr na světě. Skladba s názvem A [for 100 cars] pokračuje v Ikedově dlouhotrvající sérii průzkumů frekvencí noty A. Skladba svým konceptem i provedením ukázala během festivalu Red Bull Music Academy Festival v Los Angeles troufalý nový směr Ikedy coby umělce a otevřela jeho práci širšímu publiku – včetně milovníků aut.

Ryoji Ikeda - A [for 100 cars]

Zlatý hřeb festivalu Red Bull Music Festival – Solange: An Ode To

Skladba An Ode To byla roku 2017 představena v ikonické rotundě Muzea Solomon R. Guggenheima jako součást festivalu Red Bull Music Academy Festival v New Yorku. Ve skladbě zazněly známé a předělané verze písní z alba A Seat at the Table od zpěvačky a autorky písní Solange Knowles. Mezioborové performance a meditace na témata z jejího alba využívající pohyb, instalace a experimentálně rekonstruované hudební aranžmá.

Solange: An Ode To

Nejlepší umělci. Největší festivaly. Na Red Bull TV běží hudba neustále.

Hudební nadšenci z celého světa si budou moci užít živý „insiderský zážitek“ z osmi světových revolučních festivalů, zažít živou hudbu v kvalitním vysílání a sledovat ta nejlepší představení a hudební vystoupení přístupná odkudkoliv a na jakémkoliv zařízení. To vše na www.redbull.tv/Festivals. Nyní včetně vysílání Red Bull Media Network Channel 1.

Hudební festivaly živě na Red Bull TV

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

1999

1998

1997

1995

1994

1992

1989

1987

Prozkoumejte svět za plechovkou