2016

Max Verstappen si ve Španělsku připsal historické vítězství

Max Verstappen se po senzační výhře v závodu Velké ceny Španělska při svém debutu za stáj Red Bull Racing stal nejmladším vítězem v historii Formule 1

Red Bull Racing

Super úspěch!

Jeden víkend – pět titulů pro sportovce Red Bull v motorsportech: Marc Marquez (Španělsko) – šampion MotoGP, Sébastien Ogier (Francie) – mistr světa v rallye, Mattias Ekstroem (Švédsko) – mistr světa v rallycrossu, Marco Wittmann (Německo) – šampion DTM, Kenan Sofuoglu (Turecko) – vítěz světového šampionátu supersportů

Red Bull / Motorsporty

Sněhová jízda Maxe Verstappena!

Kitzbühel – nazývaný také Monte Carlo zimních sportů – se stal dějištěm prvního závodu Formule 1 na alpské sjezdovce! Jakožto symbolický předvoj k legendárnímu sjezdovému závodu na Hahnenkammu ukázal Max Verstappen, jaká síla se skrývá pod kapotou vítězného vozu ze stáje Red Bull Racing. Za podpory více než 3500 diváků a mimořádného zimního počasí předvedl nizozemský jezdec ve výšce přesahující 1600 metrů monumentální jízdu, která byla předzvěstí Velké ceny Rakouska 2016 Formule 1.

Podívejte se na jízdu Maxe Verstappena na sněhu

Bryce Menzies (USA) – nový světový rekord ve skoku s truckem

Po šestiměsíční přípravě se Bryce Menzies zapsal do historie, když se svým off-road truckem přeletěl opuštěné městečko v Novém Mexiku ve skoku dlouhém rekordních 115 metrů. Během skoku za pomoci dvou ramp za sebou se svým závodním truckem Pro 2 nechal dosavadní oficiální rekord z Guinnessovy knihy v délce 91 metrů i neoficiální v délce 101 metrů. Platnost a hodnotu nového rekordu na místě potvrdil zástupce organizace Guinnessových světových rekordů.

Nové obzory Bryce Menziese

10. výročí šampionátu Red Bull MotoGP Rookies Cup

Deset let, 112 závodů a 144 jezdců ze 30 různých zemí, kteří závodili na těch nejlepších světových okruzích série Velké ceny. V roce 2007, když Johann Zarco vyhrál první závod, měla spousta z dnešních rookies zkušenost nanejvýš s řídítky jízdního kola. Od té doby šestadvacetiletý Francouz svoji sbírku 4 vítězství v tomto poháru rozšířil o dalších 13 výher závodů Velké ceny. Vloni vyhrál světový titul ve třídě Moto2 a vede letošní bodování.

Red Bull MotoGP Rookies Cup

MotoGP se vrací do Rakouska!

Komise Velké ceny, složená ze zástupců FIM, IRTA a Dorna, jmenovala Velkou cenu Rakouska 2016 nejlepší v sezóně poté, co se série MotoGP poprvé po devatenácti letech vrátila uprostřed léta do Rakouska, konkrétně na okruh Red Bull Ring u Spielbergu. Italský jezdec Andrea Iannone si před vyprodanými tribunami připsal vítězství a velkolepá alpská krajina se stala ideální kulisou další senzační kapitoly historie MotoGP, ve které hlavní roli sehrál slavný návrat okruhu Red Bull Ring do závodních kalendářů. Velká cena Rakouska, chválená za bezchybnou organizaci a atmosféru, už může vyhlížet rok 2017, kdy bude mít příležitost své kvality potvrdit.

Projekt Spielberg

Red Bull Mind Gamers

V létě 2016 jsme spustili Red Bull Mind Gamers – platformu zaměřenou na logické řešení problémů určenou pro všechny, kteří se rádi staví před nejrůznější mentální výzvy. Kromě týdenních turnajů v hraní logických her od designérů z celého světa (MIT, Technická univerzita Vídeň, NYU...) jsme na stránce redbullmindgamers.com také představili záhadný hlavolam v reálném světě, který lze řešit pouze naživo na speciálních soutěžích čtyřčlenných týmů. Neváhejte, seznamte se s naším projektem a zaměstnejte své mozkové buňky.

Zapojte mozkové závity na platformě Red Bull Mind Gamers

15. výročí Red Bull X-Fighters

Nejprestižnější freestyle motokrosová událost na světě slaví v legendární býčí aréně ve španělském Madridu už patnácté výročí. Během patnácti let zde bylo přes 320 tisíc diváků svědkem mnoha unikátních kousků z dílen nejlepších jezdců FMX z více než 16 zemí světa.

Více o akci

Vůbec první Red Bull cliffdivingová noční akce

Účastníci světové série Red Bull Cliff Diving museli za několik let její existence projít nejrůznějšími testy svých dovedností, ale finálová akce v Dubaji představovala výzvu zcela nové dimenze: po devíti závodních událostech pořádaných na dějištích po celém světě je sezóna velkolepě zakončena historicky vůbec prvním nočním závodem, a to v majestátním prostředí dubajského přístavu. V místních restauracích, na balkónech a okolní promenádě se sešlo více než 12 tisíc fanoušků, aby sledovali divokou kartu v podobě Rhiannany Ifflandové (Austrálie), jak stvrdí svůj světový titul pátým vítězstvím ze sedmi závodů, první vítězství Andyho Jonese (USA) i korunovaci Garyho Hunta (Velká Británie) šestinásobným držitelem rekordu.

Více o akci

Arkano 24 H

Arkano (22 let), vítěz světového finále Red Bull Batalla de los Gallos 2015, dosáhl loňského 29. října světového rekordu ve freestylu. V centru Madridu vydržel 24 hodin, 34 minut a 27 vteřin rapovat improvizované rytmy.

Přenos na Red Bull TV

Red Bull Iznanka

Jedinečná ruská taneční show vytvořená ve spolupráci s nově založenou experimentální taneční skupinou Jacks Garret. Po premiéře v roce 2015 následovalo roku 2016 rozsáhlé ruské turné po 5 městech. Jedinečné divadelní představení zhlédlo více než 6000 diváků. Show se dočkala velké přízně publika i médií a s ohledem na její úspěch bude turné pokračovat i v roce 2017.

Více o Red Bull Iznanka

Dans les Abysses @ Red Bull Music Academy Montreal

Čtyřicet let poté, co olympionici poprvé v roce 1976 během letních her otestovali zdejší vodu, se olympijský bazén v Montrealu proměnil v multidimenzionální jeviště, kde se smývaly hranice mezi zvukem, světlem a vodou. Speciální zvukový systém s reproduktory umístěnými pod vodou, u hladiny bazénu a v tanečním prostoru přehrával na zakázku vytvořenou hudbu od Lorenza Senni a sety od kapely Dopplereffekt a DJ Stingraye pod hlavičkou Drexciya, čímž vzniklo vskutku jedinečné představení v rámci Red Bull Music Academy 2016.

Více o Red Bull Music Academy

Björk Digital Exhibition @ Red Bull Music Academy Montreal

Po spolupráci s Muzeem moderního umění v New Yorku a londýnským Somerset House se islandská ikona a inovátorka Björk spojila s Red Bull Music Academy a montrealským Phi Centrem při přípravě nového filmu o virtuální realitě. Premiéra proběhla v době konání čtyřtýdenní výstavy Björk Digital Exhibition v galerii výtvarného umění DHC/ART Foundation for Contemporary Art. Výstava, která se zaměřovala na průkopnické audiovizuální dílo z dílny Björk, nabídla působivý a interaktivní ponor do fascinujících hlubin mysli jedné z nejzajímavějších umělkyň současnosti.

Více o Red Bull Music Academy

Red Bull BC One – soustředění 2016 v Japonsku

Po sezóně, která obsáhla přibližně 40 cypherů a 6 soustředění po celém světě, se b-boyové ze všech koutů světa sešli, aby společně oslavili hiphopovou kulturu. Během čtyř dnů před světovým finále Red Bull BC One se v japonské Nagoji konala celá řada workshopů, přednášek a battlů, s vrcholem v podobě dlouho očekávané taneční bitvy Last Chance Cypher, kde se vybíral závodník pro obsazení posledního volného místa startovní listiny světového finále. Byla to fantastická akce!

Více o Red Bull BC One

Red Bull BC One – světové finále v Japonsku 2016

3. prosince se celý taneční svět na okamžik zastavil a obrátil svou pozornost na japonskou Nagoju, kde se 16 nejlepších breakdancerů střetlo v klání o uznávaný titul světového šampióna Red Bull BC One. Akce dosáhla nebývalé úrovně jak ve kvalitě soutěže, tak v atmosféře a faktoru překvapení, když se vůbec prvním japonským držitelem tohoto titulu stal b-boy Issei.

Více o Red Bull BC One

Red Bull Culture Clash

V roce 2016 se Red Bull Culture Clash vrací už po páté, aby stvrdil svoji pověst jednoho z nejrevolučnějších a nejzajímavějších projektů živé hudby na světě. Před publikem čítajícím více než 16 tisíc diváků se v londýnské O2 aréně střetly čtyři kapely s mezinárodním obsazením a akce si vysloužila rekordní odezvu ze strany médií i fanoušků. Deník Independent ji v recenzi ohodnotil pěti hvězdičkami, Guardian ji popsal jako „nejzajímavější hudební akci planety“ a na Facebooku a Twitteru se dočkala víc než 93 tisíc jednotlivých zmínek, zatímco z domova ji díky jedinečné spolupráci s BBC Radio 1 poslouchalo přes 1,2 milionu lidí.

Více o Red Bull Music Academy Culture Clash

Festivalová sezóna

Jako majitel exkluzivních vysílacích práv na šest nejslavnějších světových hudebních festivalů nabídla Red Bull TV divákům po celém světě příležitost sledovat oblíbené kapely z pohodlí domova, na obrazovkách pracovních počítačů nebo třeba na cestách na mobilních zařízeních.

Christopher Gallant – nominace na Grammy

Debutové album Christophera Gallanta s názvem „Ology“ si získalo přízeň hudebních kritiků, která vyústila v nominaci na cenu Grammy v kategorii Nejlepší současný městský styl. Album obsahuje skladbu „Skipping Stones“, nahranou ve spolupráci se zpěvačkou Jhené Aiko ve studiích Red Bull v Los Angeles. Nezisková mediální organizace NPR se o albu vyjádřila takto: „Skipping Stones je přesně tím momentem, kdy se všechny nesrovnalosti rozpustí, aby daly vzniknout celku, který daleko přesáhne původní přísady. Gallantovo falsetto je strhující a přirozeně intenzivní – a společně se nechávají vést a unášet rytmem bubnů, což jejich výkon pozvedne na vyšší úroveň. Jhené Aiko plní očekávanou tradiční roli ženské části dua, ale skladba působí jako duet ze starých časů, kdy oba dva zpívají vzájemně jeden pro druhého. Hlasy nás dokážou oslovit až na fyziologické úrovni, podobně jako software“. Christopher Gallant byl od roku 2014 v programu Red Bull Sound Select a v únoru se do studií Red Bull v Los Angeles vrátí, aby nahrál své druhé album.

Gallant Grammy Nomination

Red Bull Thre3Style

Světový šampionát DJů Red Bull Thre3Style od roku 2010 přispívá k posouvání hranic tohoto umění a k zábavě publika po celém světě. Rok 2016 byl v mnoha směrech rekordní: v rámci speciálního turné jsme ve 21 zemích světa uspořádali národní finálové soutěže. Z každého finále vzešel národní šampion a na konci se všech 21 vítězů spolu se 3 divokými kartami sešlo v Santiagu de Chile na sedmé světové superfinálové akci. V klubech v Santiagu byl po celý týden k vidění a hlavně slyšení nejlepší DJing současnosti. Titul světového šampiona si nakonec odnesl jeden z držitelů divoké karty DJ Puffy z Barbadosu. Vydejte se s námi na další cestu, jejímž cílem bude VIII. světový šampionát v DJingu Red Bull Thre3Style, tentokrát v Polsku.

Více o Red Bull Thre3Style

Zobrazit všechny roky